veģetārisms, gaļa, joga

Joga un gaļas ēšana

Read Time:2 Minute, 11 Second

Joga un gaļas ēšana

Parunāsim par gaļu, ko jūs sakiet?! Skan jocīgi, vai ne? Precīzāk būtu teikt, parunāsim par gaļas ēšanas paradumiem. Jogā mēs nodarbojamies ar ķermeņa,  prānas/enerģijas un prāta attīrīšanu – tā to arī varētu nosaukt. Tāpēc būtu tikai loģiski, ja mēs pievērstu zināmu uzmanību arī ķermeņa “tīrībai” no iekšpuses, proti, ar ko mēs to piepildām, jeb ko mēs ēdam. Šis nebūs par diētu vai veģetārismu, bet konkrēti par gaļas lietošanu ikdienas uzturā. Piezīmēšu, ka regulārie jogas praktizētāji jau paši jūt to, kas viņu ķermenim ir vajadzīgs, kas nav, un parasti ātri vien pāriet pie veģetāra ēdiena. Bet tas nav 100% obligāti!
veģetārisms, gaļa, jogaTātad par gaļas lietošanu. Negribu nevienu audzināt vai pamācīt, kas ir jāēd, kas nav, – tā ir jūsu pašu darīšana. Vēlos tikai painformēt, tāpēc pieminēšu tikai dažas lietas par gaļu uzturā.

 

1. Gaļa ir salīdzinoši grūti pārstrādājama pārtika, kuņģim un gremošanas sistēmai ir ko padarboties. Tas nozīmē, ka zināms enerģijas resurss tiks patērēts tās pārstrādē. Līdz ar to, nebrīnies, ka pēc šādas ēdienreizes tevi var pārņemt tamasisks garastāvoklis – miegainība, nogurums, slinkums.
2. Vai tu zini, kas notiek ar gaļu pie temperatūras ap 36.7’? Jā, siltumā tā sāk bojāties un pūt. Piezīmēšu, ka gaļā tavā ķermenī var aizkavēties līdz pat 48 stundām.
3. Gaļu, ko tu iegādājies rimi vai citur, ne vienmēr ir svaiga un ar zināmu izcelsmi. Apstrādāta gaļa, kas tiek uzglabāta ilgāku laiku var būt ar dažādām ne visai veselīgām piedevām.
Attīrīšanās, detoks4. Un pats būtiskākais faktors, raugoties no jogas redzespunkta būs tas, ka jebkura gaļa nāk no kautuves. Mēs varam runāt par ētiski morālo pusi, varam to arī ignorēt, jo daudzi teiks, ka tas ir normāli. Bet tas, ko mēs nevaram nekādi ignorēt ir fakts, ka dzīvnieks arī ir ar zināmu apziņas līmeni. Tas ļoti labi apzinās, kāpēc tiek turēts fermā un vēlāk kautuvē. Tas attiecīgi viņos modina agresijas un baiļu emocijas, kuras intensificējas tieši “pārtapšanā par gaļu” brīdī. Naivi būtu domāt, ka šī enerģija nenāk līdzi pašam produktam kā bonuss. Tāpēc neesi pārsteigts, ka ēdot gaļu regulāri, tavas dominējošās emocijas būs tramīgus, agresija un bailes. Tu šīs emocijas uzņem komplektā ar karbonādi.

 

No gaļās ĒDitācijas un meditāciju

Ja tu esi gaļās ēdājs, tad jebkurā gadījumā tā ir tava izvēle un atbildība. Ja tu praktizē jogu daudz maz regulāri, tad tu īsti nevari ignorēt rakstā pieminētos argumentus, bet vienlaicīgi vēlmi pēc gaļas tie var arī nemazināt. Padoms būtu, ja nav iespējams atteikties no gaļas, tad vismaz samazini gaļās patēriņu par ¼, 1/3 vai uz pusi, un pavēro, kā tas ietekmē tavu ikdienu, tavu noskaņu, tavas meditatīvās spējas. Tālāk skaties pats!
joga, gaļa, veģetārisms, joga, ēd veselīgi, veselīga pārtika, dzīvnieki, enerģijas, prāna
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?