Read Time:2 Minute, 11 Second
Joga un gaļas ēšana
Parunāsim par gaļu, ko jūs sakiet?! Skan jocīgi, vai ne? Precīzāk būtu teikt, parunāsim par gaļas ēšanas paradumiem. Jogā mēs nodarbojamies ar ķermeņa, prānas/enerģijas un prāta attīrīšanu – tā to arī varētu nosaukt. Tāpēc būtu tikai loģiski, ja mēs pievērstu zināmu uzmanību arī ķermeņa “tīrībai” no iekšpuses, proti, ar ko mēs to piepildām, jeb ko mēs ēdam. Šis nebūs par diētu vai veģetārismu, bet konkrēti par gaļas lietošanu ikdienas uzturā. Piezīmēšu, ka regulārie jogas praktizētāji jau paši jūt to, kas viņu ķermenim ir vajadzīgs, kas nav, un parasti ātri vien pāriet pie veģetāra ēdiena. Bet tas nav 100% obligāti!

1. Gaļa ir salīdzinoši grūti pārstrādājama pārtika, kuņģim un gremošanas sistēmai ir ko padarboties. Tas nozīmē, ka zināms enerģijas resurss tiks patērēts tās pārstrādē. Līdz ar to, nebrīnies, ka pēc šādas ēdienreizes tevi var pārņemt tamasisks garastāvoklis – miegainība, nogurums, slinkums.
2. Vai tu zini, kas notiek ar gaļu pie temperatūras ap 36.7’? Jā, siltumā tā sāk bojāties un pūt. Piezīmēšu, ka gaļā tavā ķermenī var aizkavēties līdz pat 48 stundām.
3. Gaļu, ko tu iegādājies rimi vai citur, ne vienmēr ir svaiga un ar zināmu izcelsmi. Apstrādāta gaļa, kas tiek uzglabāta ilgāku laiku var būt ar dažādām ne visai veselīgām piedevām.

No gaļās ĒDitācijas un meditāciju
Ja tu esi gaļās ēdājs, tad jebkurā gadījumā tā ir tava izvēle un atbildība. Ja tu praktizē jogu daudz maz regulāri, tad tu īsti nevari ignorēt rakstā pieminētos argumentus, bet vienlaicīgi vēlmi pēc gaļas tie var arī nemazināt. Padoms būtu, ja nav iespējams atteikties no gaļas, tad vismaz samazini gaļās patēriņu par ¼, 1/3 vai uz pusi, un pavēro, kā tas ietekmē tavu ikdienu, tavu noskaņu, tavas meditatīvās spējas. Tālāk skaties pats!
joga, gaļa, veģetārisms, joga, ēd veselīgi, veselīga pārtika, dzīvnieki, enerģijas, prāna
Discover more from SoHam joga.
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Average Rating