KO DOD MEDITĀCIJA UN PRĀNAJAMA

Ieguvumi no regulāras Prānajamas un meditācijas praktizēšanas. 1. laba veselība.

Read Time:2 Minute, 32 Second

Regulāra Prānajamas un meditācijas praktizēšana Jums nodrošinās 4 (3+1) ļoti būtiskus ieguvumus. Šoreiz aplūkosim pirmo – fizisko veselību

Tātad, fiziskā jeb vienkārši laba veselība. Mazāk sūdzību par veselības stāvokli, mazāka varbūtība saķert vīrusu un baktēriju slimības. Prānas ir aktivizētas, tās sadedzina visu svešo ķermenī. Kāds pamats šādam apgalvojumam? Tūlīt mēģināšu ieviest gaismu šajā jautājumā.

 

Kas veido mūsu organismu? Orgānu sistēmas. Orgānu sistēmu veido orgāni. Orgānus veido audi, audus veido šūnas, bet šūnas veido atomi. Atomus veido elektroni. Tad vēl ir kvarki un bozoni… vismaz tik tālu zinātnieki ir aizurbušies. Bet tas vēl nav viss! Ir vēl smalkākas substances vai informācijas nesēji, un tās ir prānas.
KO DOD MEDITĀCIJA UN PRĀNAJAMAPrāna caurstrāvo visu ķermeni. Ja Rietumu medicīna mūs skata no orgānu, kaulu, ādas utt. redzes punkta, tad Austrumu medicīna redz mūs dziļāk  – enerģijas/prānas veidolā. Tradicionālā Ķīnas medicīna uzskata, ka mēs esam viena staigājoša enerģijas forma, ne matērija. Tātad enerģija jeb prāna ir visa organisma pamatā. To atzīst arī jogi un uzsver, ka prāna ir tā, kas nodrošina perfektu veselību.

 

Prāna caurstrāvo katru mūs orgānu, audu, šūnu molekulu un atomu. Uzturot prānu intensīvu un stiprinātu, aktīvu, jūs garantējat sava organisma veselību un imunitāti! Ja vīruss vai mikrobi iekļūst ķermenī, prāna tos tūlīt sadedzina un likvidē. Pat ja trāpās nopietnie baciļi, kas citus cilvēkus noguldītu uz slimības gultas uz ilgāku laiku, regulārs Prānajamas praktikants būs vesels dienas, divu laikā, pateicoties pastiprinātajai prānas aktivitātei ķermenī. Prāna ir kā mūsu iekšējais sargs un ārsts. Tā ir ļoti inteliģenta enerģijas forma, kas zina daudz labāk par mūsu loģisko prātu, kas ir jādara, kādas slimības ir jāuzveic, bet kādas (piemēram, hroniskās) ir jāatstāj, kamēr cilvēks būs gatavs transformēties un manīties mentāli. Tieši tā tiek strādāts ar hroniskajām jeb jogā dēvētam par karmiskajām saslimšanām – mainot domāšanu, mainot dzīvesveidu un tuvojoties savai būtībai ar meditācijas palīdzību!

 

Interesanti, ka ar Prānajamas palīdzību var mainīt pat savu ārieni, smaržu, ādas mirdzumu. Tas viss pateicoties prānas intensitātes pieaugumam ķermenī. Protams pieaugs arī enerģijas kopējais līmenis, kas nozīmē, ka varēsi paveikt vairāk nekā līdz šim tā pašā ierobežota laika ietvaros. Bet lai cik tas arī jocīgi nebūtu, Prānajamas savā būtībā nav veselības uzlabošanas rīks, tie visi ir tikai blakusefekti, jo pamatuzdevums, ko paveic Prānajama ir sabalansēt prātu, ķermeni un enerģijas, lai atvērtu iepriekš snaudušos smadzeņu centrus, un tālāk paplašinātu apziņu un nonāktu dziļākos meditācijas stāvokļos.

 

Senajos jogas tekstos minēts, ka Prānajama ir perfektas veselība atslēga, tāpēc senie un arī jaunie jogi to tik nopietni praktizē. Vēl šajos tekstos ir teikts, ka prāna var sadedzināt un likvidēt pat karmas, kas ir daudz smalkāki informācijas nesēji nekā vīrusi! Tā kā, ja esi regulārs prānajamists, tad rēķinies, ka palikt mājās, paslimot ilgāk tev vairs nebūs lemts! 🙂 Ja šis fakts tevi apbēdina, tad parēķini, cik naudas tu ietaupīsi retāk slimojot un ātrāk veseļojoties! Tās būs nopietnas summa ilgtermiņā.

Noslēdzot Prānajamas un meditācijas prakses pozitīvi ietekmē:

🎇 Elpošanas sistēmu.
🎇 Gremošanas sistēmu.
🎇 Sirdsdarbību.
🎇 Dziedzeru darbību.
🎇 Nervu sistēmu.
🎇 Reproduktīvo sistēmu.

Ieguvumi no regulāras meditācijas 2. Uzlabojas mentālā veselība

Atslēgas vārdi: prānajama, meditācija, #joga, laba veselība, vesels. #sveiksunvesels, prāna, jogas nodarbības, tiešsaistes meditēšana, jogas
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?