jogs un mistiķis

Iedvesmotāji. Sadhguru

Read Time:12 Minute, 47 Second

Sadhguru mazāk zināmā puse

Bija 2020. gada februāris. Mēnesis, kad pēc septiņu gadu ilga darba klajā nāca Sadhguru jaunā grāmata “Nāve. Skats no iekšpuses”. Mēnesi vēlāk – martā vārds “nāve” kļuva par ikdienas normu un uz ilgu laiku nepazuda no virsrakstiem un publikas uzmanības centra. Bija sākusies kovid pandēmija! Tā, protams, nebija nejaušība. Pats Sadhguru vēlāk gan taisnojās, ka viņš nezināja, kas tieši notiks, bet zināja, ka kaut kas nelāgs tūlīt, tūlīt sāksies, tāpēc ir jāpabeidz grāmata laicīgi!

Sadhguru grāmatasNe velti viņu sauc gan par jogu, gan mistiķi. Pilnībā apgarota un apskaidrota būtne Jau 3 reinkarnācijas pēc kārtas! Tas nav kaut kas ikdienišķs pat starp augstākās raudzes jogiem! Kāpēc bija nepieciešams atgriezties vēl un vēl uz šo planētu? Ļoti būtiska joga misija – izpildīt sava Guru doto uzdevumu! Un kā jau Sadhguru gadījumā uzdevums nebija no vieglajiem, – pats grūtākais uzdevums vispār, jo tas, kas viņam bija jāizpilda, to izpildīt nebija pa spēkam nevienam citam jogam pēdējos pāris tūkstošus gadu. Jā, rakstīt par viņu ir kā rakstīt zinātniski fantastisko romānu, bet viņa dzīve ir pilna ar šādiem notikumiem. Tie, kas seko viņam līdzi būs pamanījuši viņa talantus un spēju, tai skaitā pārdabiskās un arī ļoti dabiskās – uzrunāt, iedvesmot, jokot un ieinteresēt!

Uzreiz maza piezīme šaubīgajiem! Pirmkārt, ir cilvēki, kuriem viņš nepatīk. Tas lielā mērā ir saistīts ar viņa tiešo valodu – viņš neauklējas, bet sauc lietas īstajos vārdos, kas daudzus ar mazvērtības kompleksiem sirgstošos aizskar un biedē! Otra lieta, kas ir daudz svarīgāka – apskaidroti jogi nemēdz mānīties vai melot! Jo viņiem nav savu personīgu ambīciju, viss tiek darīts kopējā labuma vārdā. Un nav ego, kas ir melošanas galvenais iemesls. Lai sasniegtu apskaidrību un saprastu lietu patieso būtību, pašam arī jākļūst 100% patiesam, savādāk nekā! Tāpēc attiecībās, vārdos, domās un darbos šādi jogi ievēro patiesībās un godīguma principu. Līdz ar to meliem un izdomājumiem nav vietas!…

Guru uzdevums

Sadhguru ir miljoniem sekotāju Eiropā, Amerikā un citur. Starp tiem ir arī Holivudas zvaigznes, miljonāri, slaveni sportisti, zinātnieki un publiskas personas. Arī Latvijā viņš ir sadzirdēts un iecienīts, pateicoties grāmatai “Iekšējā inženierija”, un ne tikai…

Dhyanalinga satguru
    Dhyanalinga

Uzdevums, ko viņa Guru uzdeva pirms divām reinkarnācijām, bija radīt, kaut ko, ko mēs, velkot analoģijas ar fizisko pasauli, varētu saukt par mūžīgo dzinēju. Viņam bija jārada mūžīgais jogs, mūžīgais Guru, kas varētu iniciēt un iekustināt cilvēkus garīgajam procesam. Tas arī tika paveikts 1999. gada nogalē. Dhyanalinga jeb speciāls enerģijas piesātināts objekts, pie kura meditējot, garīgie procesi cilvēkā atklājas paši no sevis. Par šo projektu varētu veidot atsevišķu rakstu, jo tas pats par sevi bija kaut kas nereāls un gandrīz vai prasīja viņa dzīvību. Patiesībā tas jau bija nolemts, ka pēc tam viņš pametīs fizisko ķermeni. Tik daudz enerģijas tika patērēta! (īsa laika periodā viņš novecoja par 20 gadiem!!!) Tomēr sekotāju ietekmē tas tā nenotika un ar speciālām praksēm Sadhguru tika noturēts pie dzīvības. Dzīvs viņš ir vēl šobaltdien. Tiesa, mulsinošs ir viņa ir izteikums, ka īpaši vērīgie būs jau pamanījuši, ka viņa patiesībā nemaz nav!!!

Sadhguru misija “iznīcināt tavu nākotni” 🙂

Satguru jogs
Straujā novecošana nepilna gada laikā!

Kāda tad ir Sadhguru misija? Ko viņš mums piedāvā? Vienkāršojot, viņš piedāvā “iznīcināt tavu nākotni”! 🙂 Stop, stop! Te prasās paskaidrojums, pirms jūs visi nobīstaties un aizbēgat. 🙂  Tātad, pirmkārt, jāsaprot, ka mūsu dzīve nav rožu dārzs. Protams, ir prieka un laimes brīži, bet neviens mūs nevar pasargāt no neveiksmēm, ciešanām, slimībām, novecošanās un nāves, vai var? Tas viss notiek ar katru cilvēku un tas nav patīkami! Tātad viņa jogas piegājiens ir iznīcināt karmu noliktavu, kas ir pamatā tam, ka mēs piedzimstam, novecojam un nomirstam. Tā ir karma, kas mūs atkal iemet jaunā ķermenī un garantē atgriešanos uz zemes no jauna un no jauna. Kad šis ir saprasts, tad cilvēks meklē ceļu, parasti garīgo, lai no šī vāveres rata izkļūtu. Nereti tas notiek neapzināti, jo kaut kur iekšā mēs jau zinām, ka ejam uz riņķi. Kādu laiku tas ir pieņemami, bet tad – nepiepildījuma, iekšēju ilgu sajūta mums liek meklēt un rīkoties. Te palīdz joga un meditācija, bet dažkārt ar to ir par maz, lai mūsu karmas noliktava iztukšotos. Ir nepieciešams kāds ārējs spēks – Guru spēks. Un ar speciālām praksēm un programmām Sadhguru nodrošina, ka jūsu karmas noliktava tiek iztukšota. Te jāsaprot, ka pastāv šīs dzīves karma un ir kopējā. Tas ir – pilns ledusskapis ir šīs dzīves karma, bet lielveikals ar visu piedāvājumu – kopējā jeb Sanchita karma. Ceru, ka analoģiju uztvērāt! Tālāk tiek nodrošināts, ka lielveikala vairs nav, bet ledusskapis paliek pilns. Tas nozīmē, ka šīs dzīves karma netiek skarta, jo pretējā gadījumā sekos tūlītēja nāve. Karma, no kuras jūs visi tik ļoti vēlaties tikt vaļā, ir arī vienīgais iemesls, kāpēc jūs dzīvojat! Tā nodrošina dzīvības procesu! 🙂 Un ja tā tiek iznīcināta, seko tūlītēja fiziskā ķermeņa pamešana – tāds ir karmas un dabas likums. Dvēsele ir izpildījusi uzdevumu un nekas tai netraucē doties tālāk. Tāpēc Sadhguru nekad neaiztiek “ledusskapi” jeb šīs dzīves karmu!

"Joga autobiogrāfija”. Jogananda ParamahansaVai tas nozīmē, ka ciešanas saglabājas neatkarīgi no tā? Nē, tiklīdz garīgais process ir uzņēmis apgriezienus, mainās izpratne par dzīvi, mainās karmas forma un dabai vairs nav tik bargi jāsoda cilvēks, jo tas jau ir uz pareizā ceļa. Dzīve var kļūt par vieglu un laimes pilnu procesu! Tā vairs nav eksistēšana vai mocīšanās, kā tas ir daudziem cilvēkiem! Tāpēc to sauc par nākotnes iznīcināšanu, gluži vienkārši nebūs karmas noliktavas un pēc nāves cilvēks vairs nepārdzims un neies uz riņķi, necietīs! Kas notiks tālāk, to viņš nestāsta, bet vadoties pēc Joganandas grāmatas “Joga autobiogrāfija” līdzīgi procesi notiek astrālajā pasaulē, bet daudz vieglākā un patīkamākā formā. Te vairs nav fiziskās pasaules likumi, nav fiziskā ķermeņa un ar to saistītas problēmas…

Tātad pamatā Sadhguru misija ir atbrīvot cilvēkus no pārdzimšanas rata un ciešanām. Un, protams, viņa sapnis ir, ka visi cilvēki atrodas svētlaimes stāvoklī, tas ir stāvoklis, ko varam piedzīvot nonākot dziļā meditācijā. Kā tur nokļūt – to viņš arī māca.

Sākums

Sadhguru iepriekšējās reinkarnācijas
Sadhguru iepriekšējās reinkarnācijās!

Bet atgriezīsimies pie viņa dzīves jeb dzīvju ceļa. Kā jau apskaidrots jogs, Sadhguru atceras visas savas iepriekšējās reinkarnācijas, vai vismaz visas tās, kurām ir kāda garīga nozīme. Arī Buda sasniedzot apskaidrību atcerējās savas iepriekšējās dzīves, pat vēl vairāk – arī tās, pirms apziņa attīstījās līdz cilvēciskajam ķermenim – zvēru, augu, minerālu periodu – visu, jo tas viss kaut kur mūsos tiek saglabāts, tomēr lai tam piekļūtu ir nepieciešama ļoti īpaša un tīra apziņa. Budas apziņa!

Sadhguru garīgā attīstība sakās pirms apmēram 400 gadiem, kad viņš dzīvoja kādā Centrālindijas ciltī un pielūdza kungu Šivu, veicot dažādus rituālus un dzīvojot pilnīgu, intensīvu dzīvi. Diemžēl, neievērojot kastu noteikumus, viņš nokļuva situācijā, kas beidzās ar nāvessodu. Viņš iemīlējās un veidoja attiecības ar sievieti, kas pārstāvēja augstāku kastu! Tā viņš tika izraidīts un sodīts, piesienot pie koka un uzlaižot virsū kobru. Tajā reinkarnācijā viņu dēvēja par Bilvu. Bilva mīlēja čūskas un tas bija vēl viens neparasts viņa personības aspekts, tādēļ kobras kodiens viņu neiemeta bezsamaņā. Viņš mira lēnām, bet kas svarīgi – pilnībā apzināti. Pēdējos elpas vilcienus viņš ļoti uzmanīgi vēroja – ieelpas un izelpas. Viņš nenomira baiļu stāvoklī, bet pie pilnas apziņas. Tas bija garīgo prakšu un Šivas pielūgsmes rezultāts, kas katastrofu pārvērta garīgā atmodā. Ar šo brīdi sākās viņa garīgā atmošanās!

Šivajogijs

SatgurūNākamās 2 reinkarnācijas viņš nodevās ļoti intensīvai jogas praktizēšanai un kunga Šivas godāšanai. Šiva kļuva par viņa galveno autoritāti un Guru, tāpēc viņu dēvēja par Shivajogu. Visa viņa dzīve bija patiesības meklējumi un intensīva jogas prakse. Otrajā reinkarnācijā Shivajogijs piedzīvoja svētību – viņu apciemoja Guru un deva zināšanu pārnesi. Viss, ko viņš vēl nezināja, tajā brīdī tapa skaidrs! Viņš kļuva apskaidrots! Tiesa, Shivajogis bija tik intensīvs, ka neatzina nevienu cilvēciskajā formā, tāpēc viņa Guru aiz žēlastības ieņēma kunga Šivas formu un nodeva enerģijas transferenci – pārnesi garīgai pilnībai. Tika dots arī uzdevums un instrukcija Dhyanalinga izveidei. Tas netika paveikts ne tajā, ne arī nākamajā dzīvē, kurā jau viņš tika dēvēts par Sadhguru Sri Brahma. Tā ir viņa iepriekšējā reinkarnācija.

Iepriekšējā dzīve tika veltīta Guru dotā uzdevuma izpildei, joga vairs nebija jāpraktizē, jo apskaidrotām būtnēm apskaidrība nāk līdzi ar katru nākamo atdzimšanu. Tomēr uzdevums nebija paveicams, tieši sociālās un kultūras īpatnību dēļ. Lai veiktu šo enerģijas iesvētīšanas procesu, nepieciešams piesaistīt daudz cilvēku, kas ir garīgi gatavi procesam. Arī tas, ka vīrieši un sievietes piedalās procesā vienlaicīgi, tajā laikā nebija pieņemami, tādēļ Sadhguru atkal tika izraidīts par sociālo parašu neievērošanu un misija netika izpildīta. Milzīgu dusmu pārņemts viņš pameta vietu un devās ar kājām nezināmā virzienā. Cilvēka neziņa un  masu muļķība, kas dominē jebkurā laikā un vietā, izrādījās spēcīgāka par apskaidrotu prātu. Tā bija mācība no šīs dzīves. Bet Sadhguru bija kļuvis saprotošāks un jau laicīgi sāka plānot savu nākamo reinkarnāciju! Jā, arī to var darīt apskaidrots jogs! Un kopā ar dažiem uzticamiem sekotājiem tika izplānota nākamā dzīve, līdz pat tādām niansēm, kā, kurā ģimenē, kurš piedzims. Šis bija smalks triks, kā neitralizēt cilvēkus, kas iepriekš bija radījuši šķēršļus un pretestības mērķu sasniegšanai. Piemēram, viņi izvēlējās piedzimt šajās ģimenēs, lai neitralizētu pretdarbību! Jo asinsradinieki nevērsīsies pret Sadhguru iecerēm, tie varbūt neatbalstīs, bet ne vērsīsies pret.

Sadhguru iniciācija
Sadhguru pieskaras viņa Guru.

Tajā reinkarnācijā viņš izspēlēja vēl divus retus trikus. Vienu brīdi viņš iemiesojās kāda jauna joga ķermenī, kurš to tikko bija pametis ar Mahasamadhi palīdzību un vienlaicīgi atradās 2 ķermeņos, cenšoties turpināt iesākto darbu, tomēr atbalsts no līdzcilvēkiem izpalika un nācās “projektu atcelt”. (Mahasamadhi ir joga augstākā pilotāža – brīvprātīga fiziskā ķermeņa pamešana brīdi, kad ir pienācis atbilstošais laiks. Tāpēc šādus jogus sauc par nemirstīgiem, jo viņi ne tikai ir sapratuši ka nāves nemaz nav, bet paši to pieredz un izvēlas brīdi, kad pamest fizisko ķermeni.)

Tālāk Sadhguru devās kalnos, lai apzināti pamestu fizisko ķermeni un pārmiesotos jaunā. To viņš izdarīja pametot ķermeni uzreiz caur visām 7 čakrām! Parasti cilvēki pamet dzīvi caur vienu čakru, visbiežāk Muladharu, kas ir vissliktākais veids. Pametot ķermeni caur 1. čakru seko visi fiziskie  procesi, kas saistīti ar šo ķermeņa apvidu –  seko panika, bailes un neapzinātība, apziņas pārrāvums, kas turpinās līdz nākamā iemiesojuma 2-5 gadu vecumam, kad cilvēkā sāk strādāt saprāts. Protams, viss šis process tiek aizmirsts, lai prātam nav tik liela slodze. Cilvēkiem pietiek jau ar vienas dzīves nepatikšanām. Tie netiek galā – dzer un kā savādāk kaitē veselībai un prātam, tāpēc daba mūs pasargā no iepriekšējo dzīvju un nāvju pieredzes.

Nepatikšanas

Satguru sieva Kā jau visiem lieliem jogiem, arī Sadhguru dzīvē ir nepatikšanu lapaspuses. Viena lieta, ko viņam pārmet, ir viņa sievas nāve, kas apvīta ar mistērijas plīvuru. Sievas vecāki apsūdz viņu teju vai slepkavībā un līķa priekšlaicīgā apglabāšanā. Te ir jāsaprot, ka no parasta cilvēka skata punkta, šis varētu raisīt jautājumus, bet tikai tāpēc, ka nav saprotama kopējā bilde. Kā šo gadījumu izskaidro pats Sadhguru? Viņa sieva Vidži bija ļoti skaista sieviete. Šī nebija viņu pirmā kopā pavadītā reinkarnācija. Kādā no iepriekšējām reinkarnācijām viņa bija Sadhguru māsa, bet nebija tuvāko sekotāju pulkā. Viens no vistuvākajiem viņa sekotājiem, šajā dzīvē arī bija sieviete, pie kam visu laiku klātesoša. Sadhguru ar viņu kopā plānoja lielos notikumus, bija vairāk kopā nekā ar sievu. Un kur divas sievietes, tur sākas problēmas, kaislības, greizsirdības. Tas zināmā mērā nospēlēja savu lomu. Vidžī bija ļoti emocionāla būtne. Un pienāca brīdis, kad viņa pieņēma iekšēju lēmumu pamest fizisko ķermeni ar Mahasamadhi palīdzību. Nekas viņu nevarēja apturēt – ne pāris gadus vecā meitiņa, ne Sadhguru lūgums to nedarīt un palīdzēt pabeigt Dhyanalinga iesvētīšanu. Tomēr tas notika…

Šī dzīve

Tā nu Sadhguru piedzima pēdējo reizi un viss iecerētais ir ticis īstenots, iepriekšējās dzīves plāns ir nostrādājis un misija ir izpildīta. Dhyanalinga tika uzbūvēta 1999. gadā un šo vietu var aplūkot un saņemt milzu svētību jebkurš garīgā procesa meklētājs!

jogs un mistiķisDaudzus mulsina viņa izvēlētā pieeja savas misijas veikšanai. Viņš ir kā rokzvaigzne – redzams visur, aktīvs sociālajos tīklos, brauc ar motociklu savā 60 + gadu vecumā un regulāri uzstājas dažādās tribīnēs un pasākumos. Kāpēc tā? Viņš uzskata, ka šis ir laiks, kad ir iespējas uzrunāt visu pasaules populāciju caur sociālajiem tīkliem. Viņi ir uzrunājuši ap 3 miljardus cilvēku, vairāk ka 1/3 no planētas iedzīvotājiem! Ne visi viņa kustībai seko, bet vairums saprot un atbalsta viņa idejas, praktizē Isha jogu, kas ir Sadhguru jogas skola.

Pēdējais lielais viņa projekts ir kustība “Save Soil” jeb “glābsim augsni”. Un tas ir svarīgs projekts, jo pēc zinātnieku aprēķiniem zemes resurss tiek tā nolietots, ka pēc 30-50 gadiem zeme vairs nespēs pabarot 10 miljardu lielo cilvēku un X miljardu lielo zvēru populāciju! Ja tas notiks, tad tā būs humāna katastrofa, jo tad karos visi pret visiem, jo gluži vienkārši nebūs ēdiena! Tad pat kaimiņš ar kaimiņu cīnīsies par izdzīvošanu. Tā nav jauka perspektīva, bet tā nav arī panikas sēšana, tikai uzmanības pievēršana. Ja vajadzīgie ekoloģiskie lēmumi netiks pieņemti jau šobrīd, tad pēc 10 gadiem būs jau par vēlu! Tāpēc jārīkojas jau tagad. Zemi nevar visu laiku patērēt, bombardēt, smidzināt ķīmijas un tamlīdzīgi ar to apieties! Tas pats attiecas ar ūdeni un gaisu! Bet mūsdienu patērētāju sabiedrības domāšana to nespēj saprast, līdz ar to gatavojieties nākamajiem izaicinājumiem, uz kuru fona covids un ekonomiskā lejupslīde būs tikai sīkums, protams, ja netiks veikti pārdomāti soļi…

Vēl Sadhguru ir pazīstams kā labs komiķis, viņa uzstāšanās ir pilnas ar asumiem, bet ir vieta arī humoram! Un viņa humors ir augstā līmenī!

Mistiķis

kailašs Viņa mistiķa puse ir mazāk zināma, tomēr viņam piemīt milzīgs spēks, viņš perfekti pārvalda prānu/ enerģijas un Kundalinī spēku. Viņš redz cilvēka auru, karmas un var pateikt dzīves garumu. Ar rokas palīdzību viņš var noteikt katra cilvēka čakras intensitāti un aktivitāti. Viņš var apgaismot ar vienu pieskārienu, var arī iztukšot visu karmu maisu! Vēl vairāk, viņš spēj izgaisināt un atbrīvot no smagām karmas nastām pat klejojošos garus un astrālas būtnes! Runājot par citplanētiešiem un astrālām būtnēm visinteresantākie ir viņa piedzīvojumi pie Kailaša un Manosarovara ezera! Pēc viņa teiktā šeit mitinās būtnes, kas nav no šīs planētas, kas stipri atšķiras no cilvēkiem un parastām astrālajām būtnēm. Tās aktivizējas naktī Manosarovara ezera apkaimē, ko viņš sauc par kosmisko lidostu, būtnes ir intensīvas, bet tās nav garīgas. Reiz viena no šim būtnēm gandrīz atņēma viņam ķermeni, tās izprovocēja ko līdzīgu nāvei, bet Sadhguru spēja savas enerģijas atkal sakārtot un izkļūt sveikā cauri!

Vēl viens neparasts stāsts ir saistīts ar Ameriku, ar indiāņiem, ar kuriem viņš uztur attiecības. Reiz, meklējot vietu jaunam ašramam Amerikā, viņš sastapās ar neparastu parādību, būtni. Tas bija sastindzis indiāņa gars. Sastindzis jau vairākus simtus gadu! Kā viņš skaidro, viņu piesaista tikai īpašas astrālas būtnes – vainu ļoti straujas, vai pilnībā sastingušas. Tad šis nabaga indiānis bija kāda virsaiša sargs, bet nebija ticis galā ar saviem pienākumiem, nebija nosargājis virsaiti no baltādaino nodevības. Aiz kauna un frustrācijas viņš bija pametis fizisko ķermeni, bet gars jeb astrālais apvalks bija sastindzis turpat un nekustējās vairāk kā simts gadus no vietas! Kad Sadhguru ar šo garu sastapās un izprata situāciju, viņš, izmantojot savas spējas, šo garu lēnām atbrīvoja no apkaunojošās karmas un ļāva garam aiziet tālāk, kas ir ļoti būtiski šīm būtnēm. Zinu, tas viss izklausās pēc fantāzijas, bet tā nav, tā ir apskaidrota joga ikdiena, dzīve, atbildība un misija.

Diemžēl šī ir Sadhguru pēdējā dzīve uz šīs planētas! Cik ilgi tā vilksies, to viņš nesaka, tikai brīdina, ka pēc nāves viņa klātbūtne būs sajūtama vēl intensīvāk nekā šobrīd! Un tas ir saprotams, jo tad viņa apziņa vairs nebūs iesprostota ķermenī, tā būs visur esoša!  Tie, kas gribēs un spēs viņu piedzīvot, to varēs jebkurā vietā un laikā!

SoHam iesaka – Sadhguru “iekšējā inženierija”

Sadhguru, satuguru, Satgūrū, ka sir Satguru? jogs, mistiķis, sadhguru dzīve, kailāšs, mistērija, ezotērika, nāve, guru, dyanalinga, meditācija, reinkarnācija, Šiva, apskaidrība, pārdzimšana, ekoloģija, samadhi, mahasamadhi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?