gars un dvēsele

Kāda atšķirība starp garu un dvēseli?

Read Time:54 Second

Kāda atšķirība starp garu un dvēseli?

Ļoti bieži jogas un garīgajā literatūrā tiek lietoti abi šie vārdi, bet kāda ir atšķirība? Kā izrādās, atšķirība ir visnotaļ būtiska un šo ir svarīgi saprast!

 

gars un dvēseleDvēsele jeb angliski soul (jogas tekstos – Atma jeb Jivatma) ir katrā no mums, proti, to ir bezgala daudz – cik cilvēku, tik dvēseļu. Bet gars (angliski – spirit; jogā – Paramatma) ir tikai viens, – universāls, kopējs mums visiem. Dvēseles pārdzimst, gars nepārdzimst, tas ir visu laiku klātesošs, tāpēc tas nevar pārdzimt, jo lai pārdzimtu, pirms tam ir jāizzūd.

 

Līdzīgi kā ar apziņu, katram no mums ir sava individuāla un vienam no otra atšķirīga apziņa, bet pāri tai stāv kolektīvā jeb visuma apziņa, – tīrā apziņa, kas ir viena un nemainīga.

 

Prāts, apziņa un dvēsele ir cieši saistīti, bet tie ir ierobežoti, atrodoties fiziskajā ķermenī. Atcerēsimies, ka dvēseles/prāta izpausmes ietekmē un ierobežo Karmas materiāls.

 

Kāds ir mūsu dvēseles pamatuzdevums? Tas ir saprast, atcerēties un savienoties ar šo universālo garu. Šī savienošanās nozīmē piedzīvot jogu!

 

gars, dvēsele, kas ir dvēsele? Kas ir gars? pārdzimšana, mūžs, dzīve, joga, apziņa
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?