Garlaicība

Garlaicīgi?

Read Time:2 Minute, 20 Second

Garlaicība meditējot

Nesen runāju ar kādu cilvēku, kurš praktizē elpošanas vingrinājums, apguvis pie kāda “atdzimšanas elpas” skolotāja. Nu tad lūk, cilvēks sūdzējās, ka esot nogurdinoši garlaicīgi praktizēt elpas meditāciju – jāskaita ieelpas, aiztures, izelpas – 1,2,3… Jā, cilvēks precīzi nodefinēja šo mūsdienu problēmu – garlaicība. “Man ir garlaicīgi”, teju vai mantra. Mēģināsim izprast šos vārdus “man” un “garlaicīgi” un noskaidrosim, kam tieši ir garlaicīgi.

Kam tad ir garlaicīgi?

Garlaicība

Ja “man” vai “es” nozīmē ķermenis un prāts, tad, jā, garlaicība ir milzīga problēma, pie kam tā ir visu laiku klātesoša. Tev nav obligāti jāpraktizē meditācija, lai paliktu garlaicīgi, tu vari būt foršā pasākumā, jautrā kompānijā, tomēr, vienā brīdi tava roka stiepsies pēc telefona, jo… jo palika garlaicīgi! Vai tad ne? Telefona spaidīšana vispār ir kā tāds garlaicības manifests, uzreiz var redzēt, kuram ir borings!

Garlaicība ir iekšēja sajūta, citiem vārdiem sakot, tā ir tava, ne citu vai dzīves problēma. Tā ir 100% tava paša problēma, pašradīta un var izpausties visvisādās dzīves situācijās, tāpēc trenē prātu ar meditācijas palīdzību jau laicīgi! VĒL VAIRĀK, JA GRIBI APGŪT MEDITĀCIJAS PRASMI, TAD TAS BŪS VĒL GRŪTĀK UN “GARLAICĪGĀK” PAR “ELPAS SKAITĪŠANU”, JO TE PAT NAV 1,2,3… TE IR TIKAI 1, TAS IR – VIENS NEMAINĪGS FOKUSA PUNKTS!!! 🙂

Uz garlaicību vari paraudzīties arī nedaudz savādāk. Jo kam tad ir garlaicīgi? Tavam dziļākajam Es, tavai Apziņai nekas šajā pasaulē nevar būt garlaicīgi – viss ir dzīve, un dzīve ir pats būtiskākais, kas tev ir dots, vai tad ne?! Garlaicīgi ir tavam loģiskajam prātam, pie kam regulāri garlaicīgi. Tā ir prāta problēma, ne tava. TIKAI DIEMŽĒL PRĀTS VADA TEVI, NEVIS TU PRĀTU, TUR TĀ LIETA! Līdz ar to garlaicība ir daļa no ikdienas. Sevišķi izteikta garlaicības sajūta ir “adrenalīna meklētājiem” un “baudu cienītājiem”. Tie ir cilvēki, kam traucēta 1. un 2. čakras darbība.

Ko iesākt ar savu garlaicību meditācijas laikā?

Ko mēs te varam reāli likt pretī? Te būs divas lietas – motivācija un entuziasms. Cilvēki, kas ir motivēti praktizēt meditācijas, piemēram, kādu veselības likstu novēršanai, viņi ļoti viegli pārvar šo garlaicības pretestību, jo ir motivēti kļūt veseli. Un šī pakāpeniskā veselības uzlabošanās, šī procesa piedzīvošana vēl vairāk pārliecina viņus praktizēt. ŠIS IR ĀRKĀRTĪGI BŪTISKS MOMENTS, KĀ PĀRVARĒT GARLAICĪBU MEDITĀCIJĀ – SAPROTOT UN PIEDZĪVOJOT REĀLU VESELĪBAS UN DZĪVES KVALITĀTES UZLABOŠANOS!Bailes, jogas skatupunkts

Otra īpašība ir entuziasms un neatlaidība. Tas jau būs katra cilvēka iekšējais cīņas lauks. Tā ir mūsu daba – tiekties pēc patīkamā un izvairīties no nepatīkamā. Nepatīkamais, sāpīgais, garlaicīgais – tas viss mūs atgrūž. Bet kā mēs labi zinām – daba visu uztur līdzsvarā, arī starp patīkamo un nepatīkamo!

Interesanti ir tas, ka, brīdī, kad tu ar entuziasma un neatlaidības palīdzību pārvari šo “jogas praktizēšanas garlaicību”, tu piedzīvo tieši pretēju stāvokli – tev paliek neizsakāmi interesanti praktizēt meditāciju, vērot katru ieelpu/izelpu, it kā tu to darītu pirmo reizi mūžā. To ir vērts piedzīvot!

garlaicība, garlaicīgi, elpošanas vingrinājumi, joga, domas, darbs ar prātu.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?