Garlaicība
Nesen runāju ar kādu cilvēku, kurš praktizē elpošanas vingrinājums, apguvis pie kāda elpošanas vingrinājumu skolotāja. Nu tad lūk, cilvēks sūdzējās, ka esot nogurdinoši garlaicīgi skaitīt ieelpas, aiztures, izelpas – 1,2,3… utt. Jā, cilvēks precīzi nodefinēja šo mūsdienu problēmu – garlaicība. “Man ir garlaicīgi”, teju vai mantra. Mēģināsim izprast šos vārdus “man” un “garlaicīgi” un noskaidrosim, kam tieši ir garlaicīgi.
Kam tad ir garlaicīgi?
Ja “man” vai “es” nozīmē ķermenis un prāts, tad, jā, garlaicība ir milzīga problēma, pie kam tā ir visu laiku klātesoša. Tev nav obligāti jāpraktizē Prānajama, lai paliktu garlaicīgi, tu vari būt foršā pasākumā, jautrā kompānijā, tomēr, vienā brīdi tava roka stiepsies pēc telefona, jo…, jo palika garlaicīgi! Vai tad ne? Telefona spaidīšana vispār ir kā tāds garlaicības manifests, uzreiz var redzēt, kuriem kompānijā ir borings!
Garlaicība ir iekšēja sajūta, citiem vārdiem sakot, tā ir tava, ne citu vai dzīves problēma. Tā ir 100% tava paša problēma, pašradīta un var izpausties visvisādās dzīves situācijās, tāpēc trenē prātu jau laicīgi! VĒL VAIRĀK, JA GRIBI APGŪT MEDITĀCIJAS PRASMI, TAD TAS BŪS VĒL GRŪTĀK UN “GARLAICĪGĀK” PAR “ELPOŠANAS SKAITĪŠANU”, JO TE PAT NAV 1,2,3… TE IR TIKAI 1, TAS IR – VIENS NEMAINĪGS FOKUSA PUNKTS!!!
Ja tu esi sapratis, ka esi kas vairāk par uzkrātā ēdiena – ķermeņa un uzkrātās informācijas – prāta summu, tad uz garlaicību vari paraudzīties nedaudz savādāk. Jo kam tad ir garlaicīgi? Tavam dziļākajam Es nekas šajā pasaulē nevar būt garlaicīgi – viss ir dzīve, un dzīve ir pats būtiskākais, kas tev ir dots! Garlaicīgi ir tavam prātam, pie kam regulāri garlaicīgi. Tā ir prāta problēma, ne tava. TIKAI DIEMŽĒL PRĀTS VADA TEVI, NEVIS TU PRĀTU, TUR TAS SUNS IR APRAKTS.
Ja mēs katrai domai un tādu ir pie 50k diennaktī (tas nav jogu izdomājums, bet zinātnieku pētījums), pievērsīsim tik lielu uzmanību, tad droši sajuksim prātā. Garlaicība sākotnēji bija tikai viena no daudzajām domām, pirms kļuva par noturīgu sajūtu un tad to varēja mierīgi ignorēt, tā pat kā tūkstošiem pārējo domu!
Ko iesākt ar savu garlaicību?
Ko mēs te varam reāli likt pretī? Te būs divas lietas – motivācija un entuziasms. Cilvēki, kas ir motivēti praktizēt Prānajamu, piemēram kādu veselības likstu novēršanai, viņi ļoti viegli pārvar šo garlaicības pretestību, jo ir motivēti kļūt veseli. Un šī pakāpeniskā veselības uzlabošanās, šī procesa piedzīvošana vēl vairāk pārliecina viņus praktizēt. ŠIS IR ĀRKĀRTĪGI BŪTISKS MOMENTS, KĀ PĀRVARĒT GARLAICĪBU – SAPROTOT UN PIEDZĪVOJOT REĀLU VESELĪBAS UN DZĪVES KVALITĀTES UZLABOŠANOS, PRAKTIZĒJOT JOGU!
Otra īpašība ir entuziasms un neatlaidība. Tas jau būs katra cilvēka iekšējais cīņas lauks. Tā ir mūsu daba – tiekties pēc patīkamā un izvairīties no nepatīkamā. Nepatīkamais, sāpīgais, garlaicīgais – tas viss mūs atgrūž. Bet kā mēs labi zinām – daba visu uztur līdzsvarā, arī starp patīkamo un nepatīkamo.
Interesanti ir tas, ka, brīdī, kad tu ar entuziasma un neatlaidības palīdzību pārvari šo “jogas praktizēšanas garlaicību”, tu piedzīvo tieši pretēju stāvokli – tev paliek neizsakāmi interesanti praktizēt elpošanas vingrinājumus, vērot katru ieelpu/izelpu, it kā tu to darītu pirmo reizi mūžā. To ir vērts piedzīvot.
Atslēgas vārdi: garlaicība, garlaicīgi, elpošanas vingrinājumi, joga, domas, darbs ar prātu.
Average Rating