Garīgā evolūcija

Garīgā vai materiālā evolūcija?

Read Time:2 Minute, 13 Second

Garīgā vai materiālā evolūcija.

Mūsos jau no šūpuļa ir ielikta vēlme pēc kaut kā vairāk, nekā mēs esam. Tā ir dabiska cilvēka vēlme – izplesties. Ne tikai kosmos izplešas, arī mēs, jo esam taču viena maza mikrokopija no visa plašā Universa. Tā vismaz domā jogas apskaidrotie. Vai mums ir iemesls tam neticēt? Nē nav, mums atliek tikai paskatīties uz savu dzīvi no malas.

Garīgā evolūcijaKā tad mūsos izpaužas šī vēlme pēc vairāk? Parasti tā ir vēlme pēc vairāk komforta, baudas, naudas, prestiža, augstāka un ietekmīgāka amata (nu tikai nesakiet ka tā nav), labāka interneta pieslēguma, vairāk like, vai tad ne? Te nav nekas slikts, tikai šis “vairāk” tā arī paliek nepiepildīts, jo tiklīdz ir viena vēlme sasniegta, tā nākamās jau klauvē pie durvīm, un cikls sākas no jauna. Šo te materiālo vēlmju piepildīšana parasti ir saistīta ar egoisma jeb pašsvarīguma palielināšanos. Jo vairāk tu no materiālās pasaules izgrāb, jo svarīgās un “lielāks” jūties. Tas ir kā sacensība, futbola mačs – kurš kuru. Tā ir konstanti neveselīga konkurences vide, kurā pārējie cilvēki ir tikai pakāpieni, kurus izmantot, lai paceltos tuvāk debesīm, vai arī traucēkļi, kurus pagrūst malā. Tā egoistiskais un alkatīgais ego strādā. Ko šis prāts nezin, ir fakts, ka šādi nav iespējams piedzīvot ne mieru, ne piepildījumu, ne laimi, ne apmierinātību ar dzīvi – ilgstošu un īstu. Nemaz nepieminēsim karmas, kuras dzīve būs spiesta mest mums pretī ciešanu un neveiksmju formā, ja šādi dzīvosim.

Nemainīgā realitāte

Materiālā realitāte ir mainīgā realitāte, pie kam tā mainās ļoti strauji, labs indikators tam ir tavs bankas konts. Pavēro kā tur mainās cipariņi katru dienu vai pat katru stundu… Kas tā ir par realitāti, ja tā tik strauji mainās? Vai ir realitāte, kas ir nemainīga? Jā, ir – garīgā realitāte, dvēseles, gara nemainība, nemirstība.

mantras AUMGarīgajā ceļā mēs arī vēlamies “izplesties” būt bagātāki, garīgi bagātāki, tikai šeit mums nav tā konkurējošā elkoņu cīņu vide, te ir tieši pretēji – atbalstoša, iekļaušanas un kopīgas misijas sajuta. Katrs priecājās par cita garīgo izaugsmi. Arī ego, vai pašsvarīguma sajūta, ejot garīgo ceļu, krietni mainās, kļūst vieglāka un caurspīdīgāka.

Tas ir stāsts par evolūciju – humāno evolūciju. Neviens jums tā pat bez iemesla nedeva iespēju piedzimt cilvēka ķermenī – visattīstītākajā būtnē uz planētas. Tev bija jāiziet viss evolūcijas cikls no minerālās un augu valstības līdz dzīvniekam, mājdzīvniekam, līdz kļuvi par cilvēku. Tas ir paša nopelnīts process, kas prasīja miljonus gadu. Bet ar to evolūcija nav beigusies. Kā no cilvēka parastā evolucionēt līdz garīgai būtnei, tas ir pietiekami sarežģīts evolūcijas process. Spēt atšķirt materiālo (mainīgo) realitāti no garīgās (nemainīgās) nozīmē spert plašu soli humānās un garīgas evolūcijas virzienā.

Lieki piebilst, ka joga ir tieši šīs garīgās evolūcijas rīks, katapulta, skrejceļš.

Atslēgas vārdi: evolūcija, garīgā evolūcija, garīgums, humānā evolūcija, ego, joga, vēlmes, materiālisms, dvēsele.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?