Agochari Mudra

Agochari Mudra jeb degungala vērošanas meditācijas tehnika.

Read Time:2 Minute, 10 Second

Agochari Mudra jeb Nasikagra drishti

Aplūkojot galvas-acu Mudru tēmu, pievēršamies degungala vērošanai jeb Agochari Mudrai. Būtībā šī ir teicama Trataka – koncentrēšanās tehnika, tā ieved mūs meditatīvā stāvoklī, jo prāts seko acīm, un, ja acis ir fiksētas, prāts arī fokusējas! Ne velti meditācijas laikā mēs fiksējam ķermeni Āsanā jeb pozā, fiksējam rokas speciālās Mudrās, arī mēli – Khechari Mudrā, un arī acis šajā vai Shambhavi Mudrā. Tas viss tiek darīts, lai fiksētu uzmanību, apziņu un prātu!
Šī mudra arī aktivizē pamatčakru Mooladhara – vietu, kur sākas mugurkauls. Pamatčakras  aktivizēšanās izpaužas ožas pastiprināšanās veidā. Jūs pēkšņi sākat saost dažādus aromātus, kurus iepriekš pat nejutāt! Un tā ir likumsakarība, jo katrs no pieciem mūsu maņu orgāniem ir savienots ar atsevišķu prānisko centru, jogā dēvētu par čakru. Attiecīgi, oža un deguns ar Mūladharu.
Agochari MudraJums šī Mudra varētu likties dīvaina vai nesaprotama, tomēr tā ir gaužām efektīva, tā ļauj fokusēt prātu un nonākt meditatīvā stāvoklī. Tā ir arī labi piemērota Prānajamas praktizēšanai, sevišķi ar Ujjayi, apvienojot to ar ieelpas/izelpas vērošanu. Prakse noder arī prāta nomierināšanai, to var praktizēt bez īpašas sagatavošanās stresa un baiļu situācijās. Palīdzēs arī miega veicināšanai pirms gulēšanas.

Tehnika

Izstiep labo vai kreiso roku sev priekšā ar īkšķi uz augšu deguna augstumā un lēnām virzi to deguna virzienā, ar acīm sekojot kustībai līdz īkšķis pieskaras degungalam. Tad nolaid roku un vēro degungala punktu. Ja viss būs sanācis, tad redzēsi ko līdzīgu V burtam. Vēro šo V burta pamatu tieši virs degungala. Ja redzi tikai vienu deguna pusi un sākotnēji tā tas būs, tad atpūtini acis un mēģini vēlreiz ar rokas palīdzību tuvināt īkšķi. Iesākumā vari vērot arī visu degunu, tad pakāpeniski fokusēties uz pašu galiņu.
Tiklīdz acis sāks sagurt/sāpēt, tā aizver tās un atpūtini. Un neuztraucies – šķielēt nesāksi, tikai uztrenēsi acu muskuļus! Mudra skaitās arī redzes treniņa tehnika. Sākotnēji acīm būs grūti pierast, tās sāpēs, bet pakāpeniski acu muskuļi uztrenēsies un skatienu fokusēt varēsi vieglāk un ilgāk. Drīz vien pamanīsi koncentrēšanās spēju uzlabojumu.
Tiklīdz acis vairs nerada problēmas, sāc fokusēties uz elpošanas procesu. Vēro katru ieelpu un izelpu, vari pieslēgt Ujjayi elpošanu un ieklausies elpas skaņā. Pēc apmēram 5 minūtēm (sākotnēji pietiks ar  minūti) piever acis un vēro apziņas ekrānu. Ja tur redzi gaismu vai gaismas punktu, fokusējies uz to un noturi uzmanību. Tādā veidā tu pakāpeniski iemācīsies pietuvoties meditatīvam stāvoklim! Agochari Mudra ir klasiska Hatha jogas prakse!

 

Nepraktizē ja:

Shambhavi Mudraciet no glaukomas,
• ja tikko veikta kataraktas operācija,
• ja ir lēcas implants,
• ja ciet no depresijas,
• vai jebkura cita acu operācija (te gan jāpiebilst, ka redzēs korekcijas operācija nav problēma).
degungala vērošana, meditācijas prakse, koncentrēšanās tehnika, redze, čakra, mūladhara, mudra, agochari mudra
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?