Bhramari pranajama

Prānājāmas māksla. #6 Bhrāmārī jeb “dūcošā izelpa”.

Read Time:3 Minute, 36 Second

Prānājāmas. #6 Bhrāmārī jeb “dūcošā izelpa”.

Ne visas Prānajamas tehnikas ir saistītas tikai un vienīgi ar elpu. Mēs jau iepazinām Ujjayī tehniku, kurā līdzas elpai tik pat svarīgs moments ir skaņa – elpas skaņa. Bhramārī Prānajamā mēs iesim vēl soli tālāk skaņas virzienā!

Elpa + skaņa

Bhramari pranajamaTagad jūs ziniet, kāds spēks ir elpai, bet apvienojumā ar skaņu, tas veido vēl iedarbīgāku efektu! Atceros, ka nebiju līdz galam pārliecināts par šīs prakses mācīšanu saviem audzēkņiem. Iemesls tam gaužām banāls, šaubījos vai šī tehnika jums neliksies mulsinošana un kādam kautrīgākam praktizētājam varbūt pat smieklīga. Tomēr vienā no BEZMIEGA SEMINĀRIEM nolēmu izmēģināt. Tas 100% attaisnojās. Cilvēkiem, kas nopietni cieš no miega traucējumiem un negulētam naktīm, šī prakse pat ļoti iepatikās! Iespējams pie vainas Bhrāmarī nomierinošais un domu iztukšojošais efekts uz viņiem atstāja nebijušu iespaidu. Bija pat mazliet aizkustinošu vērot šos bezmiega nomocītos ļaudis, kuri atraduši nopietnu risinājumu savai kaitei un iedvesmas pilni pieņēma šo tehniku, soloties praktizēt pie nākamās bezmiega lēkmes.

Nadi ShodhanaTā nu Bhrāmārī šobrīd ir neatņemama mūsu nodarbību un pilnvērtīgas meditācijas sesijas stabils komponents. Ne velti Bihāras jogas skolas skolotāji iesācējiem un jauniņajiem māca tikai 2 Prānajamas tehnikas – Nadi Shodhana Prānajama un Bhrāmārī. Un tas ir ne tikai tāpēc, ka prakses ir iedarbīgas, bet arī tāpēc, ka abām šīm tehnikām praktiski nav nekādu neparedzama blakus efekta! Uguns elpa, Kapalbhati, Chandra Prānajama – tas var būt spēcīgas un pat nežēlīgas tehnika nesagatavotam organismam, un nemākulīgi praktizējot, var radīt vairāk sarežģījumu, nekā ieguvumu!

 Mmmmmmm

Bet atgriežoties pie Bhrāmārī, ne tikai bezmiega un augsta stresa gadījumos iesaku šo tehniku, Bhrāmārī ir vēl daudz citu bonusu. Bet pirms tam vēl izstāstīšu, ko īsti nozīmē šis sanskrita vārds. Bhrāmārī ir kamene, un šajā praksē mēs kopā ar izelpu atdarinām šo meža bites dūkoņu – Mmmmmmmmm. Vairāk par tehniku atradīsi raksta noslēgumā pievienotajā video!

uguns elpaGarā izelpa kombinācijā ar Mmmmm skaņas dūkšanu rada tūlītēji nomierinošu, atsvaidzinošu un prātu, domas, smadzenes iztukšojošu sajūtu. Prāts pilnībā atslābst un pat sastings – kļūst absolūti kluss. Tas arī ir Bhrāmārī Prānajamas galvenais nopelns. Kad tas ir noticis, meditācija notiek pati no sevis – viegli un bez īpašas piepūles. Bet tehnika ir jāapgūst pie zinoša skolotāja un jāpraktizē regulāri, lai solītais tukšums iestātos! Tā ir Pranajāmu un visu jogas prakšu specifika, tu nevari vienu reizi izmēģināt un cerēt, ka viss uzreiz notiks! Darbs, darbs un vēlreiz darbs, tad arī augļi būs sasniedzami! To sauc par Jogas Sadhanu!

Bhrāmārī ieguvumi

meditācijas žesti un rituāliElpas un skaņas saspēle atstāj tik lielu ietekmi uz prātu, ka miers un klusums iestājas bez kavēšanās. Skaņa burtiski absorbē prātu, un tā ir mūsu pašu radīta skaņa. Lai efekts pastiprinātos, mēs parasti izmantojam speciālu rokas žestu –  Shanmukhi Mudru, izraisot introversiju un skaņas virzīšanos uz iekšpusi. Tās ir nianses, kuras jāapgūst kopā ar zinošu skolotāju.

Bet prakses efekts atbalsojas ne tikai galvā, bet arī visā ķermenī. Asinsspiediens automātiski krītas, kas praksi padara noderīgu cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu. Par bezmiegu un traucētu miegu jau rakstīju, tiesa, te jāatrod risinājums, ka praktizēt praksi, lai tas neradītu bezmiegu vai nepamodinātu apkārtējos! 🙂

To, ka Prānajamas veicina ķermeņa atlabšanu pēc operācijām un slimošanas jau pieminēju, un Bhrāmārī ir tieši tā prakse, kas šo procesu jūtami paātrina. Tā dziedina mūsu organismu pēc saslimšanām un mēs tiekam ātrāk uz pekām! Pētījumos ir arī noskaidrots, ka tehnika var palīdzēt gan depresijas un nervu slimniekiem, gan labvēlīgi ietekmēt un mazināt epilepsiju.

Nada jogaTā kā tehnikā mēs strādājām ar balseni, balss orgānu, tehnika attīra un noskaņo mūsu balsi, padara to skanīgāku, gluži kā kora pulciņš! Tikai šeit mums nav jāievēro notis, mēs varam dūkt katrs pats savā tonī un ritmā! 🙂 Ne velti “kamenes izelpa” ir daļa no Nada jogas, kas ir skaņas joga, jeb mūsu iekšējās skaņas sadzirdēšanas prakse. Vairāk par Nada jogu lasi te… NĀDA JOGA

5-15 minūšu gara Bhrāmārī praktizēšana ir labs sākums, lai iepazītu praksi un nelielā daudzumā piedzīvotu visus iepriekš uzskaitītos ieguvumus.

Ierobežojumi

samadhi

Šai tehnikai nav daudz ierobežojumu, to var praktizēt ikviens, bet to nav ieteicams praktizēt guļus stāvoklī, kā arī tiem, kam ir kādas nopietnas ausu slimības vai kaites. Jāuzmanās ar pirkstu Mudras lietošanu, pārāk cieši nespiežot uz ausi vai auss ļipiņu.

Rezumējums

Bhrāmārī mūs nomierina un apklusina prātu, sakārto nervu sistēmu, un mēs esam gatavi dziļākiem uztveres līmeņiem un meditatīvam prāta režīmam. Ko gan vēl varam gribēt? Atliek tikai praktizēt!

Te video instruktāža.

Bhramari, Bhrāmārī, kamenes elpa, dūcošā elpošana, elpas joga, bezmiega ārstēšana, bezmiega mazināšana, kā aizmigt, stresa mazināšana, domu apklusināšana, Mudru joga, skaņas joga, kā meditēt, meditācija

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Discover more from SoHam joga.

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?