kā sasildīties aukstumā?

Auksti?

Read Time:2 Minute, 41 Second

Jogas gudrības ikdienas dzīvei. Auksti?

Rudenīgs drēgnums ir klāt. Salst rokas, kājas, ķermenis? Kā lai sasildās? Ir jau visādi veidi, sākot ar karstu tēju, upeņu sulu vai karstvīnu, līdz pat kādai siltākai jakai un cepurei vai pat apskāvienam. 🙂
Bet vai ir kādas jogas prakses, kuras varētu ātri un ērti praktizēt, kad cepure, cimdi vai biezāka jaka nav pie rokas? Kā sasildīties ārā aukstumā? Te ir virkne variantu, sākot ar salīdzinoši vienkāršām, līdz pat advancētam jogas praksēm. Uzskaitīsim dažas zināmākās.

kā sasildīties aukstumā?1. Fokuss uz vēderu, ja iespējams, tad uz nabu. Naba ir mūsu prāniskās enerģijas centrs, mūsu iekšējais HES – siltuma ģenerēšanas centrs. Tieši šajā vietā mūsu organisms ražo un koncentrē prānu – mūsu iekšējo spēku, un dara to ar ēdiena, ūdens, gaisa un arī Saules (kur tu ķersi Sauli tagad?) starpniecību. Aktivizējot prānu šeit, un to var izdarīt gan ar fiziskām kustībām, gan ar vienkāršu uzmanības noturēšanu pie nabas apvidus, mēs to stiprinām. Aktivizējoties prānai tiek izdalīts arī siltums. Vienkārša uzmanības turēšana uz nabas apvidu un siltuma sajušana ir pirmais ieteikums. To var pastiprināt ar ieelpas/izelpas vērošanu un elpošanas procesa pastiprināšanu, izmantojot vēdera muskuļus/presīti, to viegli izplešot un saraujot attiecīgi pie ieelpas un izelpas. Pie kam šo visu var darīt staigājot, stāvot, sēžot, salstot vai pat darot citas lietas vienlaicīgi.

2. Elpas aizture arī ir veids, kā “uzsildīt” prānas. To gan nebūs viegli un to arī nevajadzētu darīt staigājot. Vienkārša elpas aizture pēc ieelpas, 3-5 sekundes pietiks, papildinot to ar uzmanības noturēšanu vēdera apvidū un siltuma sajušanu.

3. Speciāla Prānajama ar nosaukumu Kapalbhati arī mums te būtu jāpiemin. Vienkārši strauja izelpa ar presītes palīdzību, ieelpa dabiska, ne strauja. Šo var kombinēt ar iepriekšējo ieteikumu.

4. Jau pieminētajā vēdera apvidū, precīzāk, starp vēderu un diafragmu mūsu prāniskajā ķermenī mīt Samāna prāna – specifiska prānas forma. Ļaudis, kas Himalaju kalnos brīvi sēž puspliki ziemas vidū šo triku paveic tikai un vienīgi ar Samānas prānas palīdzību. Nu tik ekstrēmas prakses mēs nemēģināsim, tomēr sajūtot šo prānu un tās sānveida kustību pa labi un pa kreisu vēdera augšpusē staro nabu un diafragmu, mēs arī varam ģenerēt zināmu siltumu.

Pārvari negatīvo
negācijas

Protams, te būtu jāmin arī virkne jogas Āsanu, sevišķi Surya Namaskar – sveiciens Saulei, kas ir 12 pozu kopums. Šo var mierīgi praktizēt ārā ziemā, protams uz paklājiņa, un ātri sajust siltumu visā ķermenī. Arī Surya Prānajama jeb elpošana tikai cauri labajai nāsij, kreiso aizspiežot ciet ar gredzena pirkstu, vai pat darot šo procesu mentāli, arī var nedaudz sevi uzsildīt. Neticēsiet, bet dažādu Mantru skaitīšana ar uzmanības noturēšanu nabas centrā arī var uzģenerēt zināmu siltumu, piemēram, skaitot Manipura čakras vai uguns elementa bidža Mantru Ram (izrunā nazāli Rang).

Jā, nabas apvidus ir mūsu iekšējās siltumenerģijas ģenerēšanas stacija. Varat pat tūliņ pat pārbaudīt šī apgalvojuma patiesumu. Pamēģiniet saberzēt rokas kādas 10-15 sekundes, līdz tās kļūst siltas. Labo roku uzlieciet uz vēdera tā, lai naba atrastos pa vidu plaukstai. Kreiso roku aiz labās roks. Un tagad ar aizvērtam acīm ļoti uzmanīgi pavērojiet sajūtas vēdera apvidū. Siltums un, iespējams, vēl kaut kas tur ir sajūtams. Ja uzreiz nav, tad atkārtojiet šo procedūru 2-3 reizes un uzmanīgi pavērojiet… siltums un elektrizta prānas sajūta.

 auksti, sasildīties, silti, joga, prānajama, prāna, siltums, silts ķermenis, naba, Manipura, kā sasildīt ķermeni?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?