ūdens, apas, ūdens tatva

5 pamatelementi. Ūdens jeb Apas

Read Time:4 Minute, 22 Second

Apas – ūdens elements

Turpinām aplūkot 5 pamatelmentus, šoreiz par Ūdens tatvu. Ūdens elementa mandalu attēlo kā horizontālu pusmēnesi baltā vai sudraba krāsā. Mēness nav nejauši izvēlēts simbols, tas ir ļoti cieši saistīts ar ūdeni – gan uz planētas, gan mūsos. Un te mēs varam runāt par Mēness ietekmēto paisumu un bēgumu, kā arī šī procesa izpausmi mūsos – slāpes un liekā šķidruma izvadīšanu. Un, protams, neaizmirsīsim par Mēness ietekmi uz sievietes organismu.

To, ka Mēness mūs īpaši ietekmē pilnmēness un jaunmēness dienās, tas nav nekāds jaunums, tas ir vērīguma jautājums. Jo nelīdzsvarotāks cilvēks, jo jūtamāka šī izpausme. Un te mēs varam uz šo jautājumu paskatīties arī no ūdens elementa puses, proti, ja mūsu “iekšējie ūdeņi” nav līdzsvarā, tad, visticamāk, pilnmēness laikā izjutīsim smadzeņu šķidrumu izraisītus efektus, bet jaunmēness laikā to ūdeņu, kas atrodas ķermeņa “lejas daļā” izraisītu pāraktivitāti vai viļņošanos. Un te runa iet ne tikai par fiziskiem, bet gan mentāli psiholoģiskiem procesiem. Cilvēki, kas strādā tirdzniecībā vai valsts pārvaldē ļoti labi zina par ko iet runa! 🙂

Ūdens izpausme caur teicieniem.

ūdens, apas, ūdens tatvaŪdens jeb Apas (arī Jal) kvalitātes izpaužas teicienos – “klusie ūdeņi tie dziļākie”, “auksts kā ledus”. Tās ir ūdens elementa kvalitātes. Ūdens īpašības ir vēsums, tā ir dzesējoša kvalitāte, atturība, arī elastība, jo ūdens brīvi var ieņemt jebkuru formu. Un, protams, arī radošums un radīšana. Ūdenī rodas un veidojas dzīvība – tas ir dzīvību dodošs elements! Pirms mēs piedzimām, mēs 9 mēnešus dzīvojām ūdenī! 🙂

Teiciens “salauzt ledu”, kuru lieto, lai atvērtu cilvēkus kopīgam darbam, arī ir pa tēmu. Ledus jāsalauž, lai pārvarētu atturības un vēsuma momentu, lai ūdens sāk “plūst” un izpausties radošuma un humora elements. Tās ir ūdens stihijas iezīmes. Ledus ir ūdens elementa pāriešana jeb atgriešanās zemes elementā – ledus ir nekustīgs kā zeme. Savukārt ūdens un uguns mijiedarbībā šis elements no vēsa pārtop karstā. Tad mēs varam runāt jau par abu elementu kopizpausmi. Tātad var veidoties elementu kopdarbība, patiesībā jau tā visu laiku arī notiek. Ūdenim nepieciešama zeme, ugunij – gaiss, lai degtu; un visiem elementiem kopā nepieciešama telpa jeb Ākāša, savādāk viss Visums un līdz ar to arī pamatelementi būtu sakompresēti vienā atoma izmēra punktā.

Jāpiezīmē, ka aptuveni 70% mūsu organisma veido šķidrums, mēs faktiski esam veidoti no ūdens! Un arī planēta pamatā sastāv no ūdens. Tādējādi šī substance ir ļoti būtiska un arī svēta. Ne velti iesvētīšanā tiek izmantots ūdens!

Ūdens elementa psiholoģiskās izpausmes.

Ūdens ir cieši saistīts ar prātu un prānu darbību. Radošums, izdoma – tās ir prāta kvalitātes, ko stimulē šis elements. Ja ūdens mūsos ir balansā, tad tas izpaužas harmonijā, labā humora izjūtā, dzīvespriekā un spējā baudīt un priecāties par dzīvi. Arī alkohols savā būtībā ir ūdens, ar spēj “atvērt” un “iepriecināt”.

ZEMES PAMATELEMENTS PRITHVICilvēki, kuriem dominē ūdens parasti ir mākslinieki, mūziķi, radošo profesiju pārstāvji, izklaidētāji, arī menedžeri. Ja ūdens elements ir traucēts, tad tas parasti izpaužas kā atkarības no dažādām baudu sniedzošām aktivitātēm un ekstrēmiem sportiem. Stress, fobijas, trauksme, seksuāla rakstura traucējumi un aiztures – tie visi ir saistīti ar ūdens elementu. Attiecīgi stiprinot sevī šo elementu, kaut vai ar vannu vai peldi, mēs sevi dziedinām. Jā, ūdens elementa bloķēšana izpaudīsies “kokainībā”, “iesalšanā” un neirotiskā nedrošībā. Cilvēki, kas apspiež savas dabiskās dziņas no malas izskatās “iepauzēti”, “kokaini”. Apspiest dabiskās vēlmes ir tas pats, kas mēģināt apturēt domāšanu vai elpošanu. Uz kādām sekundēm mēs varam neelpot, bet pienāks brīdis, kad ieelpa notiks pati no sevis. Ar dabiskajām dziņām ir līdzīgi, tās vienalga izpaudīsies, un, jo vairāk apspiestas tās ir, jo deformētākā veidā.

Purvs arī ir ūdens, sastāvējies ūdens. Dažkārt mūsu domas, uzvedība, apzinātības trūkums, inertums, nedrošība var liecināt, ka mūsu iekšējā “ūdens plūsma” stagnē, mēs esam kā purvā – purva mošķi! 🙂

Vēl “ūdens disbalansa cilvēki” bieži apspiež un slēpj emocijas, acu skatienu, viņiem ir novērojama stīva un kontrolēta ķermeņa valodu. Arī ekstrēmo sporta veidu cienītāji un “adrenalīnisti” te ieskaitāmi, jo normālos apstākļos viņi nespēj uzģenerēt vajadzīgās emocijas un pārdzīvojumus, tos vajag maximizēt, radīt tādu kā adrenalīna “ūdenskritumu”!

“Ūdens deficīta cilvēkus” raksturo bālums, emocionāls vēsums. Viņi bieži ir salīgi, sirgst ar nespēju koncentrēties, baidās vai izvairās no peldēšanas vai cita veida ūdens aktivitātēm vai taisni otrādi – ir apsēsti ar to. Abos gadījumos mēs varam novērot neparastu reakciju.

Jogas prakses šī pamatelementa stiprināšanai.

sakrālais centrsUz aizmuguri liecošās Āsanas, Agnisaar kriya (īpaša prakse iekšējā uguns aktivizēšanai, ko veic intensīvi ieraujot un izplešot vēdera muskuļus) un Kapalbhati Prānajama jeb straujās izelpas tehnika. Speciālas meditācijas, kā piemēram Tatvu attīrīšana (Bhuta Shuddhi) un joga Nidra. Darbs ar Svadhistana čakru, kas ir cieši saistīta ar ūdeni un garšas maņu orgānu  – mēli. Mantras Vam (izruna apmēram kā Vāng) skandēšana.

Pelde, pastaiga gar jūru, upi, ezeru, dzeršana no strauta vai svētavotiem, ūdens godāšana, salīšana lietū… Jebkāda veida saskarsme ar ūdeni kā tādu, vēlams dabiskā veidā, ne sahlorētu baseinu vai “memory water”. Jā, ūdenim ir atmiņa, to var arī enerģizēt, bet ne jau ūdeni, kas mistiski sakults, pildīts plastmasa traukā, vazāts apkārt pa noliktavām un veikaliem un nez kā vēl “mocīts”. Ja mēs godāsim ūdeni, tad tas pagodinās arī mūs ar savu klātbūtni un kvalitātēm!

Pamatelementi, tatvas. TattwasĪsumā par zemes elementu.

Kvalitāte: auksts, šķidrs.

Maņu orgāns: mute/mēle.

Saistītie orgāni: nieres un urīnpūslis.

Emocijas: kaislības un bailes.

Superspējas jeb siddhis pilnībā pārvaldot ūdens elementu: pārdabiskas zināšanas, astrālā ceļošana, spēja radīt un uzburt dažādas garšas.

Te pieejama Nidras jogas meditācija Ūdens tatvas aktivizēšanai:

ūdens, ūdens elements, apas, tatvas, pamatelementi, joga, radošums, seksualitāte, Mēness, emocionāls atsalums, memory water, ūdens meditācija

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?