ēters, telpa, ākāša, akash

5 pamatelementi. Akash – telpa vai ēters

Read Time:4 Minute, 56 Second

Akash – ēters/telpa

Noslēgsim pamatelementu rakstu sēriju ar pēdējā no elementiem – Ākāša jeb telpas/ētera apskatu. Pats svarīgākais un netveramākais no visiem! Ja gaisa Tatvu vēl nedaudz ietekmē gravitācija, tad Ākāšu vairs nē, tas ir visur, gluži kā Visumu veidojošā melnā matērija. Kaut kur šo elementu varam salīdzināt ar mūsu ēnu – it kā ir un tai pat laikā – ne sataustāma, ne satverama…

ēters, telpa, ākāša, akashĀkāšā/ēterā notiek ļoti daudz smalku procesu, tai skaitā WIFI, radio, TV un telefona viļņu plūsma, domu, ideju plūsma, kolektīvās atmiņas, pagātnes notikumu un pat nākotnes notikumu plūsma. Tāda kā bezlaika telpa jeb “baltais caurums”. Galu galā pateicoties ēteram mēs varam Zoomā meditēt un jogot kopā, katram atrodoties savā dzīvesvietā!!! Vai nav tomēr burvīgs elements, ko?! Ākāša ir pamatelementu pamatelements – pats pirmais, no kā cēlušies viesi pārējie.

Kad mēs raugāmies uz mūsu skaistajām debesīm, sevišķi naktī, tad tas ko mēs redzam nav gaiss, tas drīzāk ir Ākāša – kosmiskā telpa. Un pret šo debesu telpu mums ir zināms pienākums attiekties ar cieņu un godbijību. Kā slikts piemērs te jāmin salūta šaušana, tā ir tieša ētera piesārņošana, pie kam bezjēdzīga, absolūti! Un zinoši jogi par to jau ir brīdinājuši cilvēkus, mums jau ir aizmirsies Islandes vulkāns Eyjafjallajokull!

Ākāša pārvaldīšanas talants.

Mēs mēdzam ievērot cilvēkus ar īpašu auru, viņi ir pamanāmi, viņu klātesamība ir viegli sajūtama, pat ja viņi ir klusi un nerunīgi. Tā ir Ākāša stihijas īpatnība. Te nāk prātā teiciens “aizņemt visu telpu”. Un tā ir šī elementa izpausme, kāds neredzams spēks staro no šādiem cilvēkiem, piesaista un uzrunā, pievelk kā magnēts. Ākāša cilvēki parasti ir inteliģenti, jo viņi ir spējīgi uzņemt informāciju un gudrību no sava smalkā ķermeņa, ko veido ēters, proti, ēteriskā ķermeņa. Filozofi, novatori, garīga darba darītāji te jāpiemin. Arī mūziķi un komponisti.
 
Kā jūs domājat, vai Kaupera kungs savas labākas dziesmas sacerēja tā vienkārši sēžot, strinkšķinot ģitāreli un dungojot? Nē, viņš vienkārši “pieslēdzās” un lejuplādēja sajūtu-dziesmu. Tā jau dzīvoja kaut kur Ākāšā pirms tika uztverta! Savādāk mums būtu iemesls prasīt no komponista kunga katru nākamo dziesmu tik pat labu kā “vecās labās”, bet tā diemžēl nenotiek. Radošais process nav prāta vai emociju, bet gan ētera pārvaldīšanas talants, kurš diemžēl pilnīgi visiem komponistiem ar laiku nolietojas, tāpēc ilgstoši rakstīt superlabas dziesmas nav iespējams! Starp citu, paši komponisti un mākslinieki nereti tieši to arī atzīst, ka viņi paši nesacer mūziku, vai mākslasdarbu – tas pie viņiem atnāk pats no sevis!!! No kurienes? No Ākāša!
Interesanti, ka slavenais process, ko piekopj reklāmas industrijā strādājošie – breinstorms, ir tieši par šo ētera telpas menedžmentu. Nosaukumā jau tas ir ielikts – storm jeb vētra – vējš, tātad gaisa elements + brain – smadzenes, vieta, kur tiek uzskatīs mūsu ķermenī atrodas Ākāša elements. Tātad breinstorms kā domu, ideju un risinājumu makšķerēšana ētera un gaisa telpā!

Ākāša mūsos.

Šis elements mūsos īpaši izpaužas mentālajā un psihiskajā darbībā, attiecīgi traucēta Ākāša darbība izpaudīsies teicienā “esi no Marsa nokritis?” vai “citplanētietis!” un tamlīdzīgos teicienos, kad cilvēks darbojas atrauti no realitātes. Tā kā Ākāša elements mūsos ir meklējams smadzeņu apvidū, tas ir cieši saistīts ar mentālo un psihisko procesu un veselību. Samazinoties šī elementa kvalitātei arī smadzeņu darbība pavājinās – atmiņas zudums un dzīvošana iedomu pasaulē un tamlīdzīgas mentālas likstas.

Ēteriskais ķermenis.

Pamatelementi, tatvas. TattwasAplūkojot ētera elementu, mēs nevaram nepieminēt ēterisko ķermeni. Tas ir daudz advancētāks nekā fiziskais vai mentālais radinieks, tas zina par mums visu, pat par nākotni. Ir izpētīts, ka prānas, kas veido auru jeb ēterisko ķermeni dzīvo mazliet pa priekšu, ja tā var izteikties. Piemēram, tas var sarauties ilgi pirms fiziskais ķermenis piedzīvo saslimšanu vai kādu negadījumu. Ēteriskais ķermenis to jau zina, tāpēc “nobīstas” un ieraujas. Kad ēteriskais ķermenis saraujas, tas izpaužas arī fiziskajā un mentālajā dimensijā, kā nenosakāmas bailes, nedrošība, fobijas. Šķiet, ka vārds depresija, ko mēs tehniski varam tulkot kā saspiešanos – “de” un ”presija”, arī ir saistīta ar ēteriskā ķermeņa saraušanos.

Patiesībā ēteriskā ķermeņa izpausmes ikdienas dzīvē jūs paši varat pamanīt, ja esat pietiekami uzmanīgi, tas nav nekas neparasts, vienkārši mūsu prānas-dzīvības spēks iet mums mazliet pa priekšu, tas arī viss! Ja esi uzmanīgs, no daudzām nepatikšanām vari paglābties; tas ir bonuss,  ko tev dos aktīvs Ākāša elements. Domāju, katrs ir piedzīvojis situāciju, kurā kāda iekšēja sajūta vai pat balss ir likusi ātri noreaģēt un izvairīties no kādām nepatikšanām ikdienas dzīvē, braucot ar auto vai kā savādāk.

Vēl viens piemērs būs sajūta, ko mēs bieži izjūtam, kad kāds no malas mūs vēro. Mums ir iekšēji neizskaidrojama vēlme paskatīties vērotāja virzienā! Skaidrojums ir gaužām vienkāršs – cilvēks ir ielauzies mūsu ēteriskajā laukā, un mūsu ēteriskais ķermenis par to tūlītēji ziņo mentālajam. Ja elements ir aktīvs – mistiskās, pārdabiskās pieredzes kļūst pieejamas, cilvēks vairs nav ierobežots, ķermeņa, individualitātes robežas izgaist, tas ir bez robežām kā kosmiskā telpa. Tas ir stāvoklis ko piedzīvo katrs nopietns jogs.

Atbilstošās jogas prakses.

Gaisa tatva pamatelementsDažādas dinamiskās Āsanas, darbs ar Višuddhi čakru, redzes joga, joga nidra un Soham elpas meditācija. Debesu vērošana, skaņas joga, Gongu meditācija. Prana vidya un Prānajama ēteriskā vai prāniskā ķermeņa izplešanai.

Brīvas, nepieguļošas drēbes kā jogiem, nekādi legingi un skiny apģērbs – savādāk mēs sevi iekonservējam, de-presējam –  saspiežam, un tad prānas jeb dzīvības enerģijas ap mūsu ķermeni vairs neplūst brīvi.

Ākāša īsumā.

Kvalitāte: visaptverošs, nekustīgs, inteliģents.

Tanmatra: skaņa.

Maņu orgāns: ausis.

Saistītie orgāni: aknas un žultspūslis.

Emocijas: visaptveroša mīlestība, dusmas, melanholija.

Ķermenī – telpa, forma, aura.

agni, ugunsTantriskie teksti vēsta, ka pārvaldot Ākašu, iespējams piedzīvot šādas superspējas jeb Siddhis – visu gudrību pārvaldīšana, spēja dzīvot bez ēdiena un dzeršanas, domu un psihisko spēju pārvaldīšana ar gaismas ātrumu.

P.S. Ar šo rakstu tēmu vēl neslēgsim. Vēl mums priekšā ir raksts par to, kā šos 5 elementus mēs varam piedzīvot, un kas ar tiem notiek meditācijas laikā? Kā arī iespējams par to, kā noteikt kurš no elementiem mums ir labā, kurš ne tik labā stāvoklī. Un visbeidzot, arī par to, kā šie pieci elementi iemājo vai drīzāk veido mūsu ķermeni pie piedzimšanas un arī par to, kā tie pamet mūsu ķermeni.

Mūsu veselība un pamatelementi. Ieteikumi.

Atslēgas vārdi: Akash, ākāša, ēters, telpa, tatvas, pamatelementi, baltais caurums, ēteriskais ķermenis, prāna, aura, pārdabiskas pieredzes, kosmos, ezotērika

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?