prānājamas

10 Prānajamas blakusefekti

Read Time:3 Minute, 27 Second

10 Prānajamas blakusefekti

Kāpēc šos sauc par blakusefektiem? Tas ir tādēļ, ka Prānajamas tehnikas netika izstrādātas, lai tiešā veidā veicinātu mūsu fizisko vai mentālo veselību, bet gan, lai aktivizētu  mūsos prānisko dimensiju – iekšējās enerģijas un sabalansētu mūsu simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu, jeb kā to jogā dēvē – Ha (Saules) un Tha (Mēness) pusi, – tā ir pati Hatha jogas esence. Šis līdzsvara stāvoklis ir vitāli nepieciešams, lai ķermenis, prāts un nervu sistēma būtu gatava nopietnākām jogas praksēm, tai skaitā meditācijai. Bez šīs sagatavošanās fāzes meditācija nav iespējama! Prānajama padara mūs fiziski, prāniski un mentāli veselus, bet tie ir tikai blakusefekti. Savukārt meditācija tālāk veicina labbūšanas stāvokli, un atver mūsos garīgo dimensiju.

Tātad 10 blakusefekti regulāri praktizējot Prānajamu.

prānājamas

1️ Pieaug koncentrēšanās spējas, uzlabojas atmiņa.
Tas ir saistīts ar to, ka nomierinot elpošanu un prānas, nomierinās ne tikai ķermenis, bet arī prāts. Prānajama arī palīdz attīrīt prātu no liekās informācijas, ko nereti mēs bez vajadzības nēsājam sev līdzi, aizņemot daudz “Gb”.
2️ Prāts kļūst rāmāks un mierīgāks, mazinās nemiera sajūta.
Šis ir klasiskās Nadi shodhana Prānajama efekts, kas principā ar vienu vienkāršu tehniku nodrošina visu Hatha jogas uzdevuma būtību. Vēl jāpiebilst, ka pozitīvā ietekme uz smadzeņu darbību ir saistīta ar to, ka Prānajama un citas jogas prakses sakārto mūsu prātu, tas vairs nav tik fragmentēts, tas, savukārt, ieekonomē milzīgu daudzumu psihiskās enerģijas.
3️ Līdzsvarojas nervu sistēma, var mazināties miega traucējumi. Samazinās negatīvo emociju intensitātē.
Negāciju un negatīvo emociju mazināšanās ir saistīta ar normalizēto prāta darbību un fenomenu, ka Prānajama mums palīdz nonākt tuvāk sev, savai būtībai. Un savā dziļākajā būtībā mēs neesam negatīvi, drīzāk pozitīvi vai precīzāk būtu teikt neitrāli – vērojoši!
4️ Pieaug enerģijas līmenis un darbaspējas. Pieaugot Prānas līmenim organisms kļūst veselāks.
To, ka aktivizētas un sabalansētas prānas darbība var novērst gan slimības, gan vīrusus, esmu jau stāstījis. Tieši šī paša iemesla ietekmē ceļas enerģijas līmenis, pieaug darbaspējas. Atsevišķos gadījumos var pat mazinātie vai pilnībā izzust hroniskās vai karmiskās slimības.
5️ Uzlabojas asinsrite, ķermenis attīrās. Seja un acis iegūst vieglu mirdzumu.
Ķermeņa detokss notiek prānas aktivizēšanās rezultātā, kas veicina dažādu ķīmisku procesu norisi, tai skaitā skābekļa daudzuma palielināšanos pie parastās dabiskās elpošanas procesa, iemācoties pilnīgāk ieelpot. Palielinās ogļskābās gāzes izvades intensitāte, pie atsevišķām Prānajamām šīs process notiek diezgan drastiski. Tas ir reāls detokss. Mirdzums sejā un acīs arī ir regulāra Prānajamas praktizētāja firmas zīme.
KO DOD MEDITĀCIJA UN PRĀNAJAMA
6️ Uzlaboja pareizas elpošanas paradumi.
Iemācāmies ieelpot lielāku gaisa daudzumu, kas ir saistīts ar vēdera muskuļu aktivizēšanu, ko reti kurš izmanto pie neapzinātās elpošanas. Rezultātā elpas ritms var mazliet palēninātie un tā jau ir ilgdzīvošanas pazīme!
7️ Uzlabojas gremošanas sistēmas darbība, barības vielas tiek efektīvāk pārstrādātas un izplatītas pa ķermeni.
Papildinot Prānajamu ar speciālu jogas tehniku – bandhām jeb slēdžiem, tiek masēti, stiprināti gremošanas sistēmas orgāni – kuņģis, zarnas, aknas, barības vads. Tas savukārt labvēlīgi ietekmē barības pārstrādes un izplatīšanas funkciju. Aktivizētā prāna pilnvērtīgāk pārstrādā pārtiku, līdz ar to vairāk barības vielu aiziet lietderīgā izmantošanā organisma sistēmā.
8️ Parādās viegluma sajūta, ķermenī kļūst “patīkamāk uzturēties”.
Tas ir viens fenomens, ko jums noteikti apliecinās jebkurš regulāras Prānajamas praktizētājs. Pēc jogas filozofijas viens no pamatelementiem, kas mūs veido, ir gaiss. Prānajamas prakses tiešā veidā ietekmē, jeb varam arī teikt, –  stiprina un aktivizē gaisa elementu mūsos, pie kam tas izpaužas ne tikai fiziski, bet arī mentāli. To ir grūti izskaidrot, bet to nav grūti piedzīvot, pēc pusgada šī sajūta kļūst par neatņemamu tavas Prānājamas (pēc)nodarbības sastāvdaļu. Te vēl jāpiezīmē, ka elpošanas tehnikas ļoti labvēlīgi ietekmē sirds veselību un sirds čakru.
9️ Prānajama ir taisnākais ceļš uz meditāciju.
Tas ir fakts. Te nav pat ko daudz piebilst, atliek tikai pamēģināt un pašam pārliecināties!
Prānajamas ietekme uz veselību
🔟 Iemācoties pārvaldīt prānas, paveras iespēja praktizēt advancēto Prānajamu jeb Prana Vidya – zinātni par prānas kustību, pārvietošanu un izplatīšanu ķermenī un ārpus tā. Prana Vidya ir meditācija ar vizualizācijas elementiem, kurā cilvēks pats ar gribas un vizualizācijas spēku palīdzību ārstē noteiktus orgānus, orgānu sistēmas sava un ne tikai sava ķermeņa ietvaros. Tas gan ir samērā laikietilpīgs process un prasa gan zināmu pacietību, gribasspēku un vizualizācijas spējas. Bet pirms tam ir jāapgūst Prānajama un jāsadraudzējas ar Prānu. 🙂

Prānajama, meditācija, prāna, nervu sistēma, prāts, līdzsvars, garīgums, joga, labbūšana, miers, stress, vesels, vieglums, elpošana, īstā joga, koncentrēšanās spēja, atmiņa, darbaspējas, bezmiega novēršana, ilgdzīvošana

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?