Kāpēc šos sauc par blakusefektiem? Tas ir tādēļ, ka Prānajamas tehnikas netika izstrādātas, lai veicinātu mūsu veselību, paceltu enerģijas līmeni un nomierinātu prātu, bet gan, lai sabalansētu cilvēka simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu, jeb kā to jogā dēvē – Mēness un Saules pusi, Ida un Pingala prāniskos kanālus. Šis līdzsvara stāvoklis ir vitāli nepieciešams, lai ķermenis, prāts un nervu sistēma būtu gatava nopietnākam jogas praksēm, tas ir meditācijai. Bez šīs sagatavošanās fāzes meditācija nav iespējama. Prānajama padara mūs fiziski un mentāli veselus, savukārt meditācija tālāk veicina šo labbūšanas stāvokli, un atver mūsos garīgo dimensiju.
Tātad 10 blakusefekti regulāri praktizējot Prānajamu.
Tas ir saistīts ar to, ka nomierinot elpošanu un prānas, nomierinās ne tikai ķermenis, bet arī prāts. Prānajama arī palīdz attīrīt prātu no liekās informācijas, ko nereti mēs bez vajadzības nēsājam sev līdzi, aizņemot daudz ”liekus Gb”.
2️ Prāts kļūst rāmāks un mierīgāks, mazinās nemiera sajūta.
Šis ir klasiskās Nadi shodhana Prānajama efekts, kas principā ar vienu vienkāršu tehniku nodrošina visu Hathajogas uzdevuma būtību. Vēl jāpiebilst, ka pozitīvā ietekme uz prātu un smadzeņu darbību ir saistīta ar to, ka Prānajama un citas jogas prakses sakārto mūsu prātu, tas vairs nav tik fragmentēts, tas ieekonomē milzīgu daudzumu psihiskās enerģijas.
3️ Līdzsvarojas nervu sistēma, var mazināties miega traucējumi. Samazinās negatīvo emociju intensitātē.
Negāciju un negatīvo emociju mazināšanās ir saistīta ar normalizēto prāta darbību un fenomenu, ka Prānajama mums palīdz nonākt tuvāk sev, savai būtībai. Un savā dziļākajā būtībā mēs neesam negatīvi, drīzāk pozitīvi vai precīzāk būtu teikt neitrāli.
4️ Pieaug enerģijas līmenis un darbaspējas. Pieaugot Prānas līmenim organisms kļūst veselāks.
To, ka aktivizētas un sabalansētas prānas darbība var novērst gan slimības, gan vīrusus, esmu jau stāstījis. Tieši šī paša iemesla ietekmē ceļas enerģijas līmenis, pieaug darbaspējas. Atsevišķos gadījumos var pat mazinātie vai pilnībā izzust hroniskās vai karmiskās slimības.
5️ Uzlabojas asinsrite, ķermenis attīrās. Seja un acis iegūst vieglu mirdzumu.
Ķermeņa detokss notiek prānas aktivizēšanās rezultātā, kas veicina dažādu ķīmisku procesu norisi, tai skaitā skābekļa daudzuma palielināšanos pie parastās dabiskās elpošanas procesa, iemācoties pilnīgāk ieelpot. Palielinās ogļskābās gāzes izvades intensitāte, pie atsevišķām Prānajamām šīs process notiek diezgan drastiski. Tas ir reāls detokss. Mirdzums sejā un acīs arī ir regulāra Prānajamas praktizētāja firmas zīme.
6️ Uzlaboja pareizas elpošanas paradumi.
Iemācāmies ieelpot lielāku gaisa daudzumu, kas ir saistīts ar vēdera muskuļu aktivizēšanu, ko reti kurš izmanto pie neapzinātās elpošanas. Rezultātā elpas ritms var mazliet palēninātie un tā jau ir ilgdzīvošanas pazīme!
7️ Uzlabojas gremošanas sistēmas darbība, barības vielas tiek efektīvāk pārstrādātas un izplatītas pa ķermeni.
Papildinot Prānajamu ar bandhām – slēdžiem, tiek masēti, stiprināti gremošanas sistēmas orgāni – kuņģis, zarnas, aknas, barības vads. Tas savukārt labvēlīgi ietekmē barības pārstrādes un izplatīšanas funkciju. Aktivizētā prāna pilnvērtīgāk pārstrādā pārtiku, līdz ar to vairāk barības vielu aiziet lietderīgā izmantošanā organisma sistēmā.
8️ Parādās viegluma sajūta, ķermenī kļūst “patīkamāk uzturēties”.
Tas ir viens fenomens, ko jums noteikti apliecinās jebkurš regulāras Prānajamas praktizētājs. Pēc jogas filozofijas viens no pamatelementiem, kas mūs veido ir gaiss. Prānajamas prakses tiešā veidā ietekmē, jeb varam arī teikt stiprina un aktivizē gaisa elementu mūsos, pie kam tas izpaužas ne tikai fiziski, bet arī mentāli. To ir grūti izskaidrot, bet to nav grūti piedzīvot, pēc pusgada šī sajūta kļūst par neatņemamu tavas ikdienas sastāvdaļu.
9️ Prānajama ir taisnākais ceļš uz meditāciju.
Tas ir fakts. Te nav pat ko daudz piebilst, atliek tikai pamēģināt!
Iemācoties pārvaldīt prānas, paveras iespēja praktizēt advancēto Prānajamu jeb Prana Vidya – zinātni par prānas kustību, pārvietošanu un izplatīšanu ķermenī un ārpus tā. Prana Vidya ir meditācija ar vizualizācijas elementiem, kad cilvēks pats ar gribas un vizualizācijas spēku palīdzību ārstē noteiktus orgānus, orgānu sistēmas sava un ne tikai sava ķermeņa ietvaros. Tas gan ir samērā laikietilpīgs process un prasa gan zināmu pacietību, gribasspēku un vizualizācijas spējas. Bet pirms tam ir jāapgūst Prānajama un jāsadraudzējas ar Prānu.
Atrast otru pilnību, ne pusīti! Atrast otru pusīti, - tas skan tik romantiski un jutekliski! Rakstus par šādām tēmām varam lasīt visos iecienītākajos sieviešu žurnālos...
Individuālās Jogas, Prānajamas un Meditācijas nodarbības. Tagad Tev ir iespēja apgūt jogu, apzināto jogas elpošanu un meditāciju. Nodarbības notiek individuāli, tiešsaistē @ Zoom vai klātienē...
Meditējot sāp kājas un ātri nogurst ķermenis!? Sāpošas kājas un ātri nogurstošs ķermenis ir problēma ar kuru saskaras pilnīgi visi jogas & meditācijas praktizētāji. Tas...
Gatavs miega valstībai? Mums ir bijušas jogas gudrības bezmiega gadījumiem, saraustītam, nepietiekamam miegam un pat gadījumiem, kad miegs ir pārāk salds, tik salds, ka no...
Ko jums reāli dos jogas Nidras prakses? Kādi būtu ieteikumi praktizētājiem? Te būtiskākie ieguvumi no regulāras joga Nidras praktizēšanas: Relaksācija. Tā pilnībā atslābina ķermeni,...
Ko der zināt, dodoties uz "atdzimšanas un dzīvības elpas" meistarklasēm? “Dzīvības elpa”, “atdzimšanas elpa”, “breathwork”, "rebirthing" un tamlīdzīgas prakses pēdējā laikā ir kļuvušas par modes...
Average Rating